Kullanım Şartları

Üye olmak, diğer Üyelerle iletişime geçmek ve/veya Hizmetten faydalanmak istiyorsanız, işbu Anlaşmayı okumalı ve kayıt işlemi sırasında kabul ettiğinizi belirtmelisiniz.

Tüm Şartları kabul etmiyorsanız, Siteyi kullanmayınız.

Lütfen Siteyi kullanmadan önce tüm Şartları dikkatle okuyun.

Bu Siteyi kullanarak, Şartlara bağlı olmayı kabul etmiş, 18 yaşın üzerinde olduğunuzu ve yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler yapabileceğinizi onaylamış olmaktasınız. (18 yaşından küçükseniz eğer, lütfen bu şartlar hakkında ebeveyninize veya yasal velinize bilgi veriniz.)

Devam etmeden önce, kendi kayıtlarınızda bulunması için işbu Anlaşmayı yazdırmalı veya bir kopyasını kaydetmelisiniz.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

a. Satıcı
Sonsuz Eğitim Akademisi Ltd. Şti. ("Biz" terimi, Endaca anlamına gelir.)
Adresi: Zeytinlik mh. Ebuziya cd. Ömer Naci sk. No:2 Kat: 2 Bakırkoy – İstanbul
Telefon: 0850 885 0575 - 0212 570 25 58
Email: info@endaca.com
www.endaca.com

b. Alıcı
Adı/Soyadı/Ünvanı:
T.C. Kimlik No:
Adresi :
Telefon:
Email:

Endaca.com ("Hizmet" veya "Hizmetler" olarak anılacaktır)'da yer alan bilgileri, araçları, özellikleri ve işlevselliği kullanarak, ister "Ziyaretçi" (yani Endaca.com’a tarayıcıdan girmiş olduğunuz anlamına gelir) ister "Üye" (Endaca’ya üye olduğunuz anlamına gelir) olun, işbu Anlaşmaya veya Şartlara bağlı olmayı kabul etmiş olmaktasınız. "Siz" veya "Kullanıcı" terimleri, Ziyaretçi veya Üye anlamına gelir.

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.endaca.com internet sitesinden elektronik ortamda alımını yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu hizmetin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve hizmeti satın almak istediğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

www.endaca.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından yapılan hizmet satın alma isteği üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

3.1- Hizmetin adı, miktarı, vergiler dahil satış bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürün Adı          Adet Fiyat (KDV Dahil)          Ana Toplam3.2 - Ödeme Şekli: Bankanız, kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın insiyatifindedir.

Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Bankanız, taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız insiyatifindedir.

3.3 - Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kredi kartına İade ve İptal Prosedürü: Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da hizmete konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Müşteriye nakit olarak iade yapılmaz. Müşteri ürünü kaç taksit ile aldıysa, iade aynı taksit sayısı ve aynı taksit bedeli olarak yapılır. Müşteri, kredi kartı ile yapılan satışlarda, iadenin taksitle yapılacağını, İade anına kadar taksitlerin tamamının veya çoğunun ödenmiş olmasının uygulamayı değiştirmeyeceğini kabul eder.

Havale ile yapılan ödemelerin iadesi için gerekli işlemlerin Endaca tarafından yapılmasından sonra bankalardan doğacak gecikmelerden Endaca sorumlu değildir.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

3.4 – Ödemenin yapılmasının akabinde hesabımıza düşen ücret karşılığında ve satın aldığı hizmet kapsamında kullanıcı sınıflara, eğitim takvimine ve diğer bütün kısımlara giriş yapma izni alır. 1 hafta içinde tüm eğitim materyalleri kişinin adresine gönderilir. Belirtilen tarihlerde derslerine başlar.

Kullanıcının aldığı paket kapsamında sınıf açılmadığı taktirde 6 haftalık bir bekleme süresi vardır. Bu sürenin bitimine kadar sınıf açılmaz ise sürenin dolmasından sonra taraflardan herhangi birinin bildirimi şartıyla kullanıcıya ödenen ücretin kesintisiz iadesi yapılır.

Ücretin iadesi hakkında bu maddedeki iade ve iptal hükümleri uygulanır.

MADDE 4-ŞARTLARDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Endaca, işbu Anlaşmayı ve siteye etki eden ya da siteyle ilgili politikaları değiştirme hakkına sahiptir. Anlaşmada yapılan değişikliğin bildirilmesinden sonra siteyi kullanmaya devam etmeniz, kullanıma ilişkin değiştirilen şart ve koşulları kabul ettiğiniz şeklinde değerlendirilecektir. Değiştirilen kullanım koşullarını tatmin edici bulmamanız halinde yapmanız gereken, yukarıdaki talimatlara uyarak üyeliğinizi veya aboneliğinizi iptal etmektir. Endaca, ayrıca, istediği zaman Siteyi değiştirme, askıya alma veya kapatma hakkını saklı tutar.

MADDE 5- HAKLARINIZ

Endaca, size, işbu Anlaşmanın tamamında belirtilen şart ve koşullara eksiksiz olarak uymanız koşuluyla işbu Web Sitesinin içeriğine erişme, bu içeriği kullanma ve görüntüleme ile ilgili devredilemez, münhasır olmayan, sınırlı bir hak verir. İşbu Sitenin materyalleri, yalnızca size, şahsi ve ticari olmayan kullanımınız için sağlanmaktadır. İşbu Sitenin bazı hizmetleri, yalnızca kayıtlı Endaca üyelerine verilmektedir.

Abonelik satın almayı seçtiğinizde, aşağıdaki Endaca faturalama politikasının 9. paragrafında belirtilen şart ve koşullara tabi olmayı kabul edersiniz.

MADDE 6 - HİZMETLERİN SAĞLANMASI

Hizmetleri verirken Hizmetler yoluyla erişilebilen materyalin görüntülenmesini, iletimini ve alışverişini aktif olarak takip etmemekteyiz. Aksine kendimiz karar vermedikçe veya aksi ilgili yargı alanının kanunları tarafından şart koşulmadıkça böyle bir takipte bulunma yükümlülüğümüz de yoktur. Bununla birlikte, Gizlilik ve Güvenlik Politikamızın şartlarına tabi olarak, Hizmetlerin kullanımının işbu Şartlara ve ilgili kanunlara uygun olduğunu tespit etmek amacıyla Hizmetleri izleme hakkımız saklıdır. Ayrıca, işbu Şartların diğer kısımlarında açıklandığı şekilde, takdir hakkı tamamen bize ait olmak üzere, işbu Şartların kurallarını ihlal ettiğine inandığımız veya yine takdir hakkı tamamen bize ait olmak üzere, bizim için kabul edilemez olduğunu düşündüğümüz ve Hizmetler yoluyla erişilen veya iletilen materyali inceleme ve kaldırma hakkına kayıtsız şartsız sahibiz.

Zaman zaman ve önceden size haber vermeksizin, Siteyi ve Hizmetleri değiştirebilir, genişletebilir ve geliştirebiliriz. Ayrıca, istediğimiz zaman, Hizmetlerin faaliyetini kısmen veya tamamen durdurabilir ya da Hizmetlerin belirli özelliklerini veya Sitenin bazı bölümlerini devre dışı bırakabiliriz. Hizmetlerde yapılacak herhangi bir değişiklik ya da sonlandırmanın takdir hakkı tamamen bize ait olup, bu durumda size karşı devam eden hiçbir sorumluluğumuz veya yükümlülüğümüz olmaz. Ayrıca, Siteyi ve Hizmetleri kullanıyor olmanız, size Sitenin ve Hizmetlerin sürekli olarak sağlanması veya kullandırılması hakkını kazandırmaz.

MADDE 7 - HİZMETLERİN KULLANILMASI

Sahip olduğunuz Endaca.com’un ve Hizmetin erişim ve kullanım hakkı size özel olup, tarafınızdan başka bir gerçek veya tüzel kişiye devredilemez. Endaca'ya yalnızca kanuna uygun amaçlarla erişme ve kullanma hakkına sahipsiniz.

Endaca hesabınızın ("Hesap"), kullanıcı adınızın ve parolanızın gizliliğini sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Endaca Hesabınızın yetkisiz olarak kullanıldığı durumları Endaca'ya bildirmeyi kabul edersiniz. Ayrıca, Hizmetin etkin bir biçimde işletilebilmesi için, kayıt bilgilerinizi güncel ve doğru tutmalısınız. Bunu yapmazsanız, size verilen Hizmetin doğruluğu ve verimliliği etkilenecektir.

Takdir hakkı tamamen bize ait olmak üzere, herhangi bir sebeple (yasal olmayan veya yetkisiz kullanımla ilgili olanlar dahil) Hesabınızı kapatabilir veya Hesabınızla ilişkili tüm kullanıcı adlarını değiştirebilir, geri alabilir ya da silebiliriz. Hesabınızın ve/veya Hesap ve Hizmetler aracılığıyla saklamış olabileceğiniz her türlü veri veya bilginin kaydını tutmak gibi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Endaca.com'a erişim ve kullanımda zaman zaman birçok sebebe bağlı olarak kesilmeler olabilir. Bunlarla sınırlı olmamak üzere bu sebepler arasında donanım bozukluğu, Endaca.com'un periyodik güncelleştirilmesi, bakımı veya onarımı ya da takdir hakkı kendine ait olarak Endaca'nın gerçekleştirmeye karar verdiği diğer eylemler yer alır. Endaca'nın hizmetlerinin, yazılımlarının, materyallerinin, ses veya video dosyalarının, içeriğinin ya da iletişimlerinin kullanımından kaynaklanan kayıplardan Endaca sorumlu tutulamaz.

MADDE 8 - FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Endaca'nın içeriklerinin, yazıların, resimlerin, yazılımların, ses ve video dosyalarının, dokümanların ve sitenin yegane mülkiyet hakkı her zaman Endaca’ya aittir. Adı geçen materyaller uluslararası telif hakları, ticari markalar ve diğer fikri mülkiyet kanunlarınca korunmaktadır. Telif hakkı olan materyallerin, ticari markaların veya sahip olunan diğer bilgilerin Endaca’nın önceden yazılı onayı alınmadan postalanması, dağıtılması, alt lisans verilmesi, çevrilmesi veya herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır.

Sayılan bu yasaklara aykırı hareket edilmesi halinde ………………TL cezai şart ödemeyi ve meydana gelen maddi zararı ve aşkın zararı ödemeyi kabul edersiniz.

MADDE 9 - ERİŞİM VE MÜDAHALE

Aşağıdaki eylemlerde bulunmayacağınızı ve bulunduğunuz takdirde ………. TL cezai şart ve meydana gelen maddi zararı ve aşkın zararı ödemeyi kabul edersiniz:

Endaca'nın önceden yazılı izni olmaksızın (takdir hakkı Endaca'ya ait olabilir) Endaca.com'un bir bölümüne veya Endaca.com'a erişmek, onu ele geçirmek, kopyalamak veya izlemek amacıyla robot, örümcek, sıyırıcı, derin bağlantı ya da benzeri diğer otomatik veri toplama veya özütleme araçları, programları, algoritmaları veya yöntemlerini kullanmak;

Hizmet tarafından sağlanan arama motorları ve arama aracıları ile genel olarak kullanılan üçüncü taraf web tarayıcıları (Microsoft Explorer, Google Chrome gibi) hariç olmak üzere, Endaca.com'da gezinmek veya arama yapmak için makine, yazılım, araç, aracı veya diğer aygıt ya da mekanizmayı (tarayıcılar, örümcekler, robotlar, avatarlar veya akıllı aracılar dahil olmak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere) kullanmak veya kullanmaya teşebbüs etmek;

Virüs, solucan, Truva atı veya diğer bulaşıcı ya da hasar verici özellik içeren veya başka bir şekilde Endaca.com'un ya da Hizmet'in düzgün işleyişine müdahale eden dosyaları göndermek veya iletmek ya da

Endaca.com'u veya Hizmet'i oluşturan veya herhangi bir şekilde onun parçası olan yazılımlardan herhangi birinin şifresini çözmeye, kaynak koduna dönüştürmeye, tersine çevirmeye veya ters mühendisliğini yapmaya teşebbüs etmek.

MADDE 10 - GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

Sitemizin kullanımı ve Site kullanımıyla bağlantılı olarak veya bu kullanım yoluyla Endaca.com tarafından toplanan hakkınızdaki kişisel bilgiler veya diğer veriler (Kullanıcının Oluşturduğu İçerik hariç), Gizlilik ve Güvenlik Politikamıza tabidir.

Çocuklarla ilgili online gizlilik ve güvenlik politikamız hakkındaki sorularınız için, lütfen Gizlilik ve Güvenlik Politikası bölümüne bakınız.

MADDE 11 - ÜCRET VE ÖDEMELER

Sitenin ve Hizmetler'in belirli özelliklerine erişebilmeniz için Endaca'ya kaydolmanız ve bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Kayıt işleminde alınan bilgiler ve hesabınızla ilgili bilgiler, işbu Şartlara ve Gizlilik ve Güvenlik Politikamıza tabi olacaktır. Kendiniz dışında başka biri için izin almadan Hesap oluşturmayacağınızı; Hesap oluştururken verdiğiniz tüm bilgilerin gerçek, doğru ve eksiksiz olduğunu ve Hesabınızla ilgili bilgilerin daima gerçek, doğru ve eksiksiz olmasını sağlayacağınızı beyan edersiniz.

Endaca, sitede makul bir biçimde ilan ederek ve mevcut abonelerine eposta göndererek bildirim bulunduktan sonra, istediği zaman geçerli olan abonelik ücretlerini değiştirme veya yeni ücretler koyma hakkını saklı tutar.

Endaca programına abonelik satın alarak aşağıdaki şartlara bağlı kalmayı kabul etmiş olursunuz:

Faturalandırma Politikaları:

Endaca ücretlerine geçerli olabilecek KDV veya harçlar, kredi kartı şirketince alınan faiz ya da taksit ödemeleri veya İnternet bağlantısıyla ilgili diğer ücretler dâhildir.

Endaca, Endaca'da yaptığınız her kredi kartı işleminin %100 güvenli olduğunu garanti eder.

Mevcut abonelik ücretlerini, satın alma sayfalarında her zaman ve web sitemizin diğer sayfalarında da bazen görebilirsiniz. Bir Endaca Programına ücretli abonelik satın aldığınızda Endaca kurs hizmetlerinin bazılarına veya tümüne erişim hakkı kazanırsınız. Ücretli aboneliğinizin tam içeriği ve hangi özellikleri kullanıp hangilerini kullanamayacağınız, Sitenin oturum açılarak girilebilen bölümündeki "Yardım" başlığı altında açıkça belirtilir ve bu bilgiye her zaman ulaşılabilir.

Ücretli aboneliğinize öğretmen yönetiminde grup dersleri veya özel dersler dâhilse, bu oturumların "ya kullan ya kaybet ilkesi" temelinde verildiğini bilmeniz gerekir. Aboneliğinizin sonunda bu oturumları kullanmamışsanız, kullanmamış olduğunuz bu oturumlarla ilgili hakkınızı kaybedersiniz ve herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Bu gibi durumlarda talep doğrultusunda sunulan bazı hizmetlerin video kaydına Endaca’nın belirlediği zaman zarfı diliminde daha sonradan erişim hakkınız bulunmaktadır. Bu erişim imkanı için Endaca ek ücret talep etme hakkına sahiptir.

MADDE 12 -TAZMİNAT

Site kullanımınızdan veya buradaki yükümlülüklerin herhangi birini ihlal etmenizden kaynaklanan her türlü sorumluluk, tazminat talebi, maliyet veya zarar karşısında Endaca'yı ve onun iştiraklerini, ortaklarını, tedarikçilerini ve çalışanlarını tazmin etmeyi, korumayı ve sorumlu tutmamayı kabul edersiniz.

MADDE 13 – MÜCBİR SEBEPLER

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, www.endaca.com sitesinde meydana gelebilecek olağanüstü zarar, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir.

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır.

MADDE 14- CAYMA HAKKI

Sözleşme konusu hizmetin satın alındığı tarihten itibaren 7(yedi) gün içinde malı redederek cayma hakkına sahipsiniz. Tüketicinin cayma bildiriminin bize ulaştığı tarihten itibaren 10(on) gün içinde, hizmet bedelinin size ödenmesi için 3.maddedeki iade ve iptal prosedürü başlatılır. Ödemelerin iadesi için gerekli işlemlerin Endaca tarafından yapılmasından sonra bankalardan doğacak gecikmelerden Endaca sorumlu değildir.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10(on) gün içerisinde hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu taahhüt ederiz.

MADDE 15- YETKİLİ MAHKEME

Herhangi bir yetkili mahkeme veya hakem kurulu, işbu Anlaşmanın herhangi bir bölümünün kanunsuz, geçersiz veya uygulanamaz olduğu kararına varırsa, işbu Anlaşmanın tamamı kanunsuz, geçersiz veya uygulanamaz sayılmayacak; yalnızca işbu Anlaşmanın kanunsuz, geçersiz veya uygulanamaz olan kısmı mustarip olacaktır.

Endaca'nın Anlaşmada yer alan (veya Endaca'nın ilgili kanun nezdinde lehine olan) bir yasal hakkını veya çözüm yolunu kullanmamasının, Endaca'nın haklarından resmen feragat ettiği şeklinde yorumlanmayacağını ve Endaca'nın söz konusu hak ve çözüm yollarını kullanma hakkına sahip olmaya devam edeceğini kabul edersiniz.

İşbu Anlaşmadaki tüm hükümler, anlaşmalar, beyanlar ve taahhütler, işbu Anlaşmayı kabulünüzden işbu Anlaşmanın sonlanmasına kadar geçerli olacaktır.

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar İstanbul Tüketici Hakem Heyetleri, İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve İstanbul İcra Daireleri yetkilidir.

İşbu Anlaşma, siz ve Endaca arasında işbu Anlaşmanın konusuyla ilgili mutabakat ve anlaşmanın tamamını oluşturmaktadır ve önceki diğer tüm anlaşmaların yerini alır.

Bu politika bildirimi veya Endaca'nın diğer politikaları ve uygulamalarıyla ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde, lütfen buradan bize ulaşın.
Sonsuz Eğitim Akademisi Ltd. Şti.
Zeytinlik mh. Ebuziya cd. Ömer Naci sk. No:2 Kat: 2 Bakırkoy – İstanbul
0850 885 0575 - 0212 570 25 58
info@endaca.com
www.endaca.com